На сторожі рідного слова


  

Товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка є однією з найстаріших громадських організацій, яка відіграла вирішальну роль у збереженні української нації, протидіяла процесам денаціоналізації України, виступала за збереження її культури, мови та історії.

    У 2018 році планується на державному рівні відзначити 150 років діяльності товариства «Просвіта» в Україні.  Бердянську Просвіту з 2005 року очолює Пилипенко Володимир Федорович, який змінив Олександра Змієвського.

   Почесним представником Товариства є учасник Другої світової війни, 95-річний Хоменко Олександр Омелянович. Бердянці знають і поважають Омеляновича за активну участь в роботі “Просвіти”… з самого початку її заснування в Бердянську ще у 1989 році, як “Товариства української мови”, та бажають і надалі займати активну життєву позицію, передавати свої знання, досвід, мудрість нинішнім поколінням.

  У 2016 році заступник голови осередку «Просвіти» Олександр Змієвський написав книгу “Імена, повернені із забуття” про злочини тоталітарного режиму – політичні репресії. Це видання можна знайти і прочитати у бібліотеках міста Бердянська та району, в школах, в осередках національно-культурних товариств.

      Ще раз дякуємо від міської влади і Бердянської громади автору Олександру Іларіоновичу Змієвському і меценату Віталію Никифоровичу Майбороді за  видання книги.

     Просвітяни міста мають свій друкований орган – Інтернет-газету ” Бердянська Просвіта “, де системно розміщуються матеріали на історичні теми, на теми культури, про іншу суспільну проблематику  (зайти можна за посиланням: https://proberdyansk.wordpress.com/ ).   

Ігор Зубрицький, Іван Іванченко

Представники  «Просвіти» беруть активну участь у спільній організації всіх тематичних заходів з питань національно-патріотичного виховання громадян, які проходять у Бердянську. Більше 10 років в Бердянській «Просвіті» працюють: Іван Іванченко, Віталій Майборода, Володимир і Людмила Спартесні, Ігор Зубрицький, Віра Гончаренко, Олександр Мельников, Тетяна Катрич, Любов Оленич, Віра Халаїм, Володимир Лановейчик, Володимир Рибалко, Олена Нюкало, Олег Будяк, Степан Герилів і ін.

   Основну увагу  у своїй діяльності просвітяни і надалі будуть приділяти питанням історії України, поверненню у суспільну свідомість величезних надбань української культури, відновленню україномовного культурного середовища у повсякденному житті.

Ігор Зубрицький, місто Бердянськ Запорізького краю.

Advertisements
Опубліковано у Будьмо! Шануймося!. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s