Москальні патрети або «Пра водку і сєльодку»


Московщина, це «перлина» концтаборів, матюччя та «водкі» і «сєльодкі».  Все, про що там виспівується, це не «соцреалізм», а схоластика. Основну частину “насєлєнія” там складають фальшроси.

Це не світлина. Таке неможливо назвати загально прийнятим гарним українським  словом – світлина, бо на ній – дно, тваринність, апофеоз чорноти за формою і змістом. Тому цьому назва , щонайменше антонімічна, тобто – чорнина, а якщо адресно – москвинна чорнина.

   Хто на всій земній кулі хтів би мати такого сусіда: вікно у вікно, чи двері в двері, чи через паркан або через дорогу, чи бодай в одному селі або місті, навіть без отого напису, що сидить у «голові» вже багато століть? Даю голову навідруб – таких не знайти, хіба що тільки згодяться –  і залюбки –  подоби – московські «водко-сєльодочники». Бо така близкість небезпечна – фізично і морально, щонайменше – бридко.

  А ось Україні, тобто нам усім  не поталанило, бо таких «сусідів», із отим надписом, що аж  на лобі виступає, світиться-чорніє, – Бог нам дав та ще й кинув вдосталь, упродовж майже двох з половиною тисяч кілометрів «кордону». Тому то вони й – то «блукають», то «не стріляють», то «не ґвалтують», то «не розбоять», то «не брешуть» усуціль оці «на́божні» (що століттями волали: «Боже, царя бережи» і щоб уберіг Він їх від гріхів)  то «не нищать»  – українські церкви»… І так століттями, вже тягне до тисячоліття.

  Тепер слід було б перейти на тему наслідків цієї тяглої і безкінечної чорнухи, допоки й життя на землі, для нашої країни. Та ба, несила. До того ж, вже сказано давно Тарасом Шевченком: «…Чорніше чорної землі / Блукають люди…»

   Ми ніколи вже не дізнаємося – якими б були, якби не Московщина, бодай хоч щоб не поруч, коли б не було такого катастрофічного цілеспрямованого змішування з нею.

  На припустимі заперечення сказаному, що, мовляв, там не всі такі, – я не буду марнотратитися, бо, приміром, ламаркізмом там і не пахне.  Завважу лише, що серед тих «не всі» – всі або майже всі мають не москвинські корені – німецькі, французькі, шведські… а найбільше – українські; серед рідкісних  були-є. приміром, і африканське походження, як наприклад, О.Пушкін.   

  Краще наведу бодай два приклади, які більш дотичні до теми.

Один із найстарших членів Бердянської «Просвіти» був родом із Кубані, десь біля станиці Полтавської. Його родину: тата, маму, самого – ще хлопчака, та двох молодших братів у 1920-тих роках большевицькі москалі вивезли потягами разом з іншим українським людом краю на Далекий Схід і покинули у лісистій місцевості, як потім з’ясувалося, неподалік від села з дивною назвою «Вісім» (наголос на другому складі). Згодом з’ясувалося, що то було поселення українців, а назва його – від числівника «вісім», зі зміненим наголосом.

 Ще згадаю одну показовість. Якось довелось побувати в одній родині у сусідньому місті Приморську Дружина – українка, чоловік – «русскій» з якоїсь глибинки (де –  не пам’ятаю). Так ось господиня повідала, що вони з чоловіком лише один раз їздили на його батьківщину  – в «дєрєвню» і була вкрай здивована-вражена, бо набачилася лише загульно-суцільну  пиятику-п’янотство, захланність та начулася скверни.

  Вже по поверненню… не вона, приголомшена, а чоловік , який там народився і ,виріс, сказав, що більше туди не поїде. Ось так.

Володимир Пилипенко

Advertisements
Опубліковано у Нестерпне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s